Teslimat Politikası

Sumosu web sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde teslimat ücretsizdir.

Ürünlerin sevkiyatı, Darıca/Kocaeli OPLOG Depolama & Lojistik Tesisleri'nden sağlanır.

Hafta içi verilen siparişler 24 saat içinde kargoya verilir. Hafta sonu sevkiyat yapılmaz.

Aynı anda 16 farklı kargo şirketi ile çalışıyoruz. Sipariş verdiğiniz anda tüm kargo şirketlerinin semtinizdeki tüm şubeleri taranır. Adresinize en yakın, en hızlı, en sorunsuz teslimatı yapabilecek olan kargo şirketi ile siparişiniz gönderilir.

Kargo şirketi, satın aldığınız ürünleri sipariş esnasında belirttiğiniz adresteki daire kapısına kadar teslim etmektedir. Belirtilen adreste bulunmamanız durumunda, kargonuzu en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılmaktadır. Üç gün içerisinde şubeye gidip paketinizi teslim almamanız durumunda ise paketiniz bize iade edilir.

Kargo firmalarının adrese teslim yapamadığı köy ve beldelerde ise sipariş, alıcının adresine en yakın kargo şubesine gönderilmektedir. Sipariş kargo şubesine geldiğinde, alıcı haberdar edilir. 

Bu durumda alıcının, siparişi kargo şubesinden alması gerekmektedir. Türkiye genelinde adalara teslimatlar ise kargo firmalarının geçerli kısıtlamaları çerçevesinde yapılabilmektedir. Siparişinizi oluşturduktan sonra E-posta veya SMS ile tarafınıza iletilecek olan kargo firması adı ve takip numarası ile siparişinizi takip edebilirsiniz.

Ürünler kargo firmasına teslim edildiğinde e-posta yolu ile Sumosu tarafından bilgilendirme yapılmaktadır. Ek olarak, kargo firmaları tarafından teslimat tarihi öncesinde SMS veya telefon yolu ile bilgi verilmektedir.

Önemli Bilgiler

  • Tüm teslimatlar Ücretsizdir. 
  • Ürünlerinizi teslim alırken, kolilerin eksiksiz ve sağlam olduğunu mutlaka kontrol edin. Kargo yetkilisi, sizden kolileri eksiksiz ve sağlam bir şekilde teslim aldığınıza dair imza alacaktır. Koli dışında hasar bulunması durumunda, bu ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturmalısınız.
  • Size bildirilen teslimat mesajına uyarak teslimat gününde sipariş adresinizde bulunmalısınız.

Bu sayfadaki bilgiler sizin için yeterli olmadıysa lütfen bize 0850 532 58 32 no'lu telefon yoluyla ve ya destek@sumosuaritma.com e-posta adresiyle iletişime geçerek ulaşın.