Teslimat Politikası

Sumosu web sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde, MNG Kargo tarafından hizmet sunulmaktadır.

Kargo şirketi, satın aldığınız ürünleri sipariş esnasında belirttiğiniz adresteki daire kapısına kadar teslim etmektedir. Belirtilen adreste bulunmamanız durumunda, kargonuzu en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılmaktadır. Üç gün içerisinde şubeye gidip paketinizi teslim almamanız durumunda ise paketiniz bize iade edilir.

Kargo firmalarının adrese teslim yapamadığı köy ve beldelerde ise sipariş, alıcının adresine en yakın kargo şubesine gönderilmektedir. Sipariş kargo şubesine geldiğinde, alıcı haberdar edilir. 

Bu durumda alıcının, siparişi kargo şubesinden alması gerekmektedir. Türkiye genelinde adalara teslimatlar ise kargo firmalarının geçerli kısıtlamaları çerçevesinde yapılabilmektedir. Siparişinizi oluşturduktan sonra E-posta veya SMS ile tarafınıza iletilecek olan kargo firması adı ve takip numarası ile siparişinizi takip edebilirsiniz.

Ürünler kargo firmasına teslim edildiğinde e-posta yolu ile Sumosu tarafından bilgilendirme yapılmaktadır. Ek olarak, kargo firmaları tarafından teslimat tarihi öncesinde SMS veya telefon yolu ile bilgi verilmektedir.

Önemli Bilgiler

  • Tüm teslimatlar Ücretsizdir. 
  • Ürünlerinizi teslim alırken, kolilerin eksiksiz ve sağlam olduğunu mutlaka kontrol edin. Kargo yetkilisi, sizden kolileri eksiksiz ve sağlam bir şekilde teslim aldığınıza dair imza alacaktır. Koli dışında hasar bulunması durumunda, bu ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturmalısınız.
  • Gün içerisinde 16:00'ya kadar sipariş edilen ürünler genelde  1-3 iş günü içerisinde kapınıza kadar teslim edilir. 
  • Size bildirilen teslimat mesajına uyarak teslimat gününde sipariş adresinizde bulunmalısınız.

Bu sayfadaki bilgiler sizin için yeterli olmadıysa lütfen bize 0850 532 58 32 no'lu telefon yoluyla ve ya destek@sumosuaritma.com e-posta adresiyle iletişime geçerek ulaşın.